Välkomna tillbaka

Hej alla barn och föräldrar!

Imorgon kör vi igång vårterminen 2017, härligt va? Hoppas ni alla är utvilade och laddade för den är terminen. Fyrorna kommer att få ett nytt schema men starttiderna kommer att vara desamma som i höstas, alltså ses vi kl 8:10 imorgon tisdag. Eleverna kommer första dagen att ha en ”klassdag” tillsammans med mig och Tessan (det blir ingen idrott imorgon alltså). Skoldagen är slut klockan 14:00 och det nya schemat börjar gälla i sin helhet med alla ämnen först på onsdag. Imorgon kommer att vi att arbeta mycket med värdegrund och sätta nya spelregler för vår klass och sätta upp mål för vad vi vill lära oss under våren och vilka förväntningar både eleverna och vi har på sista terminen av fyran.

Vi ses imorgon alla härliga fyror!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *