Snälla hjälp oss bli bättre

Hej alla föräldrar!

Vi behöver er hjälp för att vi ska kunna bli bättre. För en tid sedan gick ett brev ut till er alla som har barn i årskurs fem. Det innehöll en länk och en enkät som handlar om Tingvallaskolan, era barns skola. Man kan svara på enkäten i pappersform och skicka in med det kuvert som också fanns med i brevet eller gå in på länken och svara digitalt. I dagsläget är det endast 14% av alla föräldrar i årskurs fem som svarat och för att svaren ska kunna vara tillförlitliga och hjälpa oss utveckla vårt arbete och vår skola behövs fler svar. Så snälla, svara på enkäten så fort som möjligt. Det tar inte många minuter att göra, era barn gjorde den igår i skolan och blev klara på ett nafs 😉

TACK för att ni hjälper oss göra vår skola ännu bättre!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *