Kulturskolan och årskurs 4

två fredagar kommer hela klassen vara på Kulturskolan i projektarbete där vi ska göra en föreställning, som kommer att visas upp för årskurs 1 vid det sista tillfället. Datumen för detta är fredag 24 mars och fredag 31 mars. vi samlas i skolan 8.10 och promenerar ner till Kulturskolan tillsammans. vi kommer ha matsäck med från skolan.Det kan vara bra att ta med någon extra frukt.Dagen kommer avslutas på Kulturskolan 13.10 då vi tillsammans promenerar tillbaka till skolan.uppvisningen sker kl.12.00 fredag den 331 mars. Om man vill gå hem själv direkt efter, så ska man ha med sig en lapp som du som vårdnadshavare skrivit att det är okej. Jag kommer inte släppa hem några elever själva utan lapp. Vi hoppas på två roliga dagar. Vänliga hälsningar Tessan

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *